مدیریت دبیرستان

 
 
 
 

سخن مدیر

 

بسم الله الرحمن الرحیم

     سلام

     از اینکه فرصتی به دست آمد تا بتوانم با شما عزیزان باشم، بسیار مسرورم.

     امروزه توجه جدي به امر مهم آموزش و پرورش از اهداف كليدي و مهم دولت‌ها محسوب می­شود. مخصوصاً افزايش كمي دانش‌­آموزان با توجه به كمبود امكانات و منابع كيفيت بخشي به امور آموزشي و پرورشي را در اولويت اول برنامه‌ها قرار داده است؛ به طوري كه علماي تعليم و تربيت معتقدند كه محيط يادگيري مناسب از مهمترين پايه‌هاي كيفيت بخشي محسوب مي‌شود و محيط يادگيري مناسب در گروي (فضاي فيزيكي، رواني، اجتماعي) مطلوب در مدرسه توأم با مناسبات انساني مي‌باشد، يعني هرگاه فضاي مدرسه (باز، خلاق و انساني) باشد يادگيري مداوم، لذت‌­بخش و عميق خواهد بود.

     در كيفيت بخشي به امور مدرسه در ابعاد آموزشي و پرورشي بايد به بازسازي الگوي روابط درون مدرسه‌اي و آموزش‌هاي لازم براي توانمندسازي دانش‌­آموزان توجه جدي نمود تا با كمك الگوي مناسب كيفيت بخشي دانش‌آموزان (توانمند، مستقل، خود رهبر، پژوهشگر و متدين) تربيت كرد.

     این واحد آموزشی با بهره‌گیری از امکانات ویژه و دبیران و کادر اجرایی مجرب به عنوان مدرسه نمونه هیأت امنایی شناخته شده و هر ساله تعداد زیادی از دبیران و دانش‌­آموزان این آموزشگاه در سطح منطقه و استان موفق به کسب رتبه‌های مختلف علمی، پژوهشی و فرهنگی شده‌اند. کادر مدیریتی و اجرایی این آموزشگاه با مرور تجربه‌های سالیان گذشته، خود را مکلف به اصلاح برنامه‌­های مدرسه دانسته و بر این باور است که روش­‌های نوین آموزشی را جستجو و برای ارتقای سطح علمی دانش‌آموزان بکار خواهند گرفت.

     طراحی و برنامه‌ریزی آموزشی، تمرکز آموزش بر یک یا بیش از یک هدف، توسعهء توانایی دانش‌آموزان برای یادگیری دانش، مهارت و تفکر، محتوا و فرآیند تفکر و ارایهء تجارب متناسب با رشد یادگیرندگان از ویژگی‌های کادر آموزشی، پرورشی و اجرایی این آموزشگاه می‌باشد. در این راستا مدیریت، معلمان و عوامل اجرایی این آموزشگاه به طور مستمر و سالانه در دوره‌های آموزشی که برگزار می‌گردد، شرکت کرده و تلاش این است که اجرای سند تحول بنیادین در تمام اجزا و مسئولیت‌های متولی تعلیم و تربیت در این آموزشگاه جاری گردد.

     امید است بتوانیم با یاری خداوند منّان و با تلاش و کوشش پیگیر، رسالت برجسته و خطیر تعلیم و تربیت فرزندان مملکت اسلامی خویش را به انجام رسانیم .

     ان شاء الله همیشه در زندگی موفق و پیروز و سلامت باشید.

 

آزیتا علمی

مدیر دبیرستان دخترانه هیأت امنایی شهیده معصومه قزوینی